www.honeystarranch.cz :: Kay Wienrich opět na Q ranči (27.02.2020 - 10:17)

Kay Wienrich opět na Q ranči

Novinky > Kay Wienrich opět na Q ranči

Druhý dubnový víkend jsme vyrazili na Q ranč do Bezděkova. Konal se zde kurz základů westernového ježdění s Kay Wienrichem. Tentokrát už jsme měli s sebou i koníky :)

 

Mým parťákem byl Buck, kterého jsem na podzim obsedla a tak byl tehle kurz přesně pro nás. Druhým účastníkem kurzu byla Kája s Berrym :)

Koně se na začátku kurzu rozdělili do dvojic podle úrovně výcviku. Začínalo se se "zelenými" koňmi až ke koním, kteří trénovali spiny a kruhy. Postupně jsme tak viděli koně různých úrovní a jak s nimi pracovat... První den jezdil naše koně Kay. Vyzkoušel si je a řekl, na čem je třeba pracovat. Druhý den jsme pak jezdili my. Bylo zajímavé vidět jak chodí ten samý kůň s Kayem a pak se svým páníčkem. Musím říct, že jsem měla pocit, že sedím na jiném koni. Z flegmatického Bucka, se rázem stal Buck, který svižně vykračoval a hezky reagoval na pobídky. A navíc stopoval tak, že jsem měla co dělat, abych dále nepokračovala ve směru jízdy, zatímco on už stál :D Bylo to moc fajn zjištění. Někdy se člověk tak zaobírá tím co jeho kůň dělá nebo nedělá, že zapomene, že by měl začít nejdřív u sebe :) Byl to moc fajn kurz.

 

Tady je pár fotek z kurzu.